خنده داره ؟

سلام

یه مطلبی دیدم تو یکی از سایتها  جالب بود گفتم خالی از لطف نیست تو وبلاگ بزارمش شاید دوستان خوندن و خندیدند یا تاسف خوردن  ....

چقدر خنده داره که یک ساعت عبادت به درگاه الهی دیر و طاقت فرسا میگذره ولی 90 دقیقه بازی یک تیم فوتبال مثل باد می گذره!

چقدر خنده داره که 50 هزار تومان کمک در راه خدا مبلغ بسیار هنگفتیه، اما وقتی که با همون مقدار پول به خرید می ریم کم به چشم میاد!

چقدر خنده داره که یه ساعت عبادت در مسجد طولانی به نظر میاد اما یه ساعت فیلم دیدن به سرعت میگذره!

چقدر خنده داره که وقتی می خواهیم عبادت و دعا کنیم هر چی فکر می کنیم چیزی به فکرمون نمی یاد تا بگیم اما وقتی که می خوایم با دوستمون حرفهای صدتا یه غاز بزنیم هیچ مشکلی نداریم! تازه وقت هم کم میاریم.

چقدر خنده داره که وقتی مسابقه ورزشی تیم محبوبمان به وقت اضافه می کشه لذت می بریم و از هیجان تو پوست خودمون نمی گنجیم اما وقتی که مراسم دعا و خطابه و نیایش طولانی تر از حدش می شه شکایت می کنیم و آزرده خاطر می شیم!

چقدر خنده داره که خوندن یه صفحه و یا بخش از قرآن یا کتاب دعا سخته اما خوندن 100 صفحه از یه کتاب رمان آسونه!

چقدر خنده داره که سعی میکنیم ردیف جلو صندلی های یک کنسرت یا مسابقه رو رزو کنیم اما به آخرین ردیف یک مکان مذهبی مثل مسجد یا جایی که راجع به خدا و دین و روز قیامت سخنرانی می کنند تمایل داریم!

چقدر خنده داره که برای عبادت و کارهای مذهبی هیچ وقت زمان کافی در برنامه روزمره خود پیدا نمی کنیم اما بقیه برنامه ها رو سعی می کنیم تو آخرین لحظه هم که شده انجام بدیم!

چقدر خنده داره که شایعات روزنامه ها رو به راحتی باور می کنیم و برای همدیگه هم با آب و تاب تعریف می کنیم اما سخن خدا و قرآن رو به سختی باور می کنیم!

چقدر خنده داره که همه مردم می خوان بدون اینکه به چیزی اعتقاد پیدا کنند و یا کاری در راه خدا انجام بدن به بهشت برن!

چقدر خنده داره که وقتی جوکی رو از طریق پیام کوتاه و یا ایمیل به دیگران ارسال می کنیم به سرعت آتشی که در جنگلی انداخته شود همه جا را فرا می گیرد اما وقتی که سخن و پیام الهی رو می شنویم کلی در مورد گفتن و یا نگفتن اون فکر می کنیم! و آخر سر هم بی خیالش می شیم!

خنده داره ؟ اینطور نیست؟!

دارید می خندید؟

دارید فکر می کنید؟

این حرفارو به گوش بقیه هم برسونید و از خداوند سپاس گزار باشید که او خدای خوب و مهربون و دوست داشتنی ای است.

آیا این خنده دار نیست که وقتی که می خواهید این حرفارو به بقیه بزنید خیلی ها رو از لیست خودتون پاک می کنید بخاطر اینکه مطمئنید که اونها به هیچ چی اعتقاد ندارند؟!!!
خنده داره؟ ...... یا تاسف آوره؟

/ 12 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Wondermage Gallery

سلام دوست عزيز [گل] گالري عکس Wondermage با بيش از 1100 تصوير با کيفيت در 11 بخش مجزا شما را به ديدن اين تصاوير دعوت مي کند. اميدوارم از تصاوير خوشتان بيايد و ما را از نظراتتان محروم نکنيد. در صورت تمايل Wondermage را با نامي دلخواه که مفهوم گالري را برساند در صفحه خود لينک کرده و به ما اطلاع دهيد تا به عنوان تشکري کوچک متقابلا در دايرکتوري ما لينک شويد. به دوستانتان هم اطلاع دهيد، شايد اوقات خوبي را در گالري سپري کنند. اميدوارم موفق باشيد و از تصاوير لذت ببريد.

هجرگل

سلام التماس دعای مخصوص وارزوی قبولی طاعات دوست خوبم این طور نگاه تو به مسائل کمی سطحی ویک بعدی هست به جای خندیدن یا گریستن باید علت رو جویا شد چرا دین که ما ترویج می کنیم وایات عظام تبلیغ می کنند جوابگوی عطش ونیاز نسل کنونی ما نیست ؟ چرا جوان ما حاضر است ساعت ها کتاب بخواند ولی کمتر در جلسات قران شرکت کند ؟ چرا دین گریزی ؟ چرا عدم باور ؟ خب تا اینا رو نپرسی نمی تونی از همه ابعاد به این مسئله مهم نگاه کرد جوان فعلی ما خیلی کم به مسجد حاضر هست بره وبیشتر پارک رو ترجیح می ده چرا خب ؟ نیاز جوان عوض شده ؟ دین کم رنگ شده ؟ جاذبه های دنیوی خیلی بیشتر شده ؟ اون چه که تشنگی اش رو برطرف می کنه در مسجد نیست ؟ چرا خب امیدوارم جواب رو در مطلب بعدی بنویسی /یا حق

مهاجر

سلام دوست خوبم متاسفانه بعد انقلاب گاها از دین استفاده ابزاری شد و بعضا ضعفهای سیاسی و اجتماعی جامعه را با دین پوشش دادیم و نا خودآگاه به دین در ظاهر ضربه زدیم . کجاست روزهائی که برای نگهبانی تو بسیج شرط اول وضو بود و تا آخر پاس نگهبانی ذکر ولی باز هم برای جوانان برنامه داشته باشیم جوانان که حرفی ندارند. ببینیم چرا زاه دوبی و مالزی و اروپا هموار تر از راه کربلا و مکه و عتبات عالیات ؟ موفق باشی

رضا

با سلام و درود فراوان بر شما دوست عزیز و گرامی و قلم توانمندتان و آرزوی تندرستی و سعادتمندی شما در تمامی مراحل زندگانی ، باستحضار حضرت عالی میرساند کلبه درویشی حقیر با مطلبی آموزنده با عنوان. ..".. ارزشهای یک دوست و رازهای استمرار دوستی ها.."...بروز شده است ..خوشحال خواهم شد دیدن کنید و نظرات ارزشمند خود را مرقوم فرمائید ، مثل همیشه منتظر قدمهای سبز و حضور گرمتان هستم .. با همه لحن خوش آوایی ام...در به در کوچه تنهایی ام… کاش که همسایه ما می شدی....مایه آسایه ما می شدی ای نگه ات خواستگاه آفتاب...بر من ظلمت زده یک شب بتاب…......درپناه حق و خدا نگهدارتان [گل]

شپورتي شپورتيان

سلام خسته نباشید من گاهی به اینجا سر میزنم و سلام میکنم که نگی بی معرفتی . امیدوارم با پشت کار همیشگیت ، نوشتن رو ادامه بدی . خیلی مخلصیم

محب ولایت

سلام راستی امروز یه قرار باهات دارم یادت که نرفته منتظرتم بیا تا ببینمت به امید دیدار موفق باشی

محب ولایت

سلام دیگه به کلبه حقیرانه ما نمی آیید؟ موفق باشید یا علی مدد

مسافر

سلام دوست گرامی. مطلبتون زیبا و اموزنده بود و جای تامل داشت. دعوت میکنم به این مسافر هم سری بزنید و 2 پست مهم در مورد سرنوشت و ادامه مطلب اون ها رو به علاوه آخرین پستی که بروز کردم رو مطالعه فرمایین منتظر حضور شما هستم.

apachi

موضوع جالبی بود مطالب علمی مهدویت بیشتر باشه ناظر منتظِر به نظرات شما در : ‏ ‏ ‏http://monjiemehrabani.persianblog.ir‏/ ‏